Biohack me!

Kybernetické vylepšování těla jako budoucnost lidstva

DATA OVERLOAD je filmově-diskuzní program, který vznikl k výstavě Big Bang Data v Centru současného umění DOX zkoumající fenomén soudobé informační exploze. Tento večer se zaměříme na kybernetické vylepšování těla jako budoucnost lidstva.


“Když umíte jezdit na koni, záleží na tom, jak rychle umíte běhat?” prohlásil paleoantropolog Milfrod Walpoff. Body-hacking je součástí našich životů již od pradávna, liší se pouze provedením a použitými nástroji. Zatímco příroda potřebovala miliony let vývoje, lidská důmyslnost dokáže naše schopnosti a smysly rozšířit během pár desetiletí. Genetické zdokonalování, rozšiřování lidských smyslů pomocí implantátů a chemických sloučenin, propojení člověka a umělé inteligence. Nové technologie umožňují dosáhnout nepředvídatelné evoluce lidského těla ohromující rychlostí, naše organická uhlíková těla se nepozorovaně propojují s technickým křemíkovým světem aniž si to uvědomujeme a překonáváme tak všechna omezení daná naší biologickou podstatou. Kde jsou hranice lidského vývoje a jakým směrem se posouvá implementace technologií do lidského těla?


19:00 ▶︎ Promítání filmu Téměř dokonalý člověk (60min, CZ titulky, dodává Academia Film Olomouc)
20:00 ▶︎ Moderované diskuze s hosty: PhDr. Tomáš Hříbek, Ph.D (filozof), Olga Afanasjeva (COO of GoodAI), Prof. MUDr. Josef Syka, DrSc. (vedoucí oddělení neurofyziologie sluchu Ústavu experimentální medicíny AV ČR) Moderuje: Robin Kopecký (evoluční biolog)

ZÁZNAM DISKUZE


Program vzniká ve spolupráci s Academia Film Olomouc
Filmově-diskuzní program DATA OVERLOAD
Odkaz DOX

Datum konání:

15.06. v 19:00