How technology made us share 2

How technology made us share?▶︎▶︎▶︎ VSTUPENKY KUPUJ NA GO OUTKrade taky tvoje máma? První ročník KINOLAB FILM FESTIVALU zabývající se pirátstvím a legálními možnostmi sdílení audio-vizuálních děl na internetu nese podtitul HOW TECHNOLOGY MADE US SHARE a se uskuteční 2. - 3. Listopadu 2018 v Centru současného umění DOX.

Digitální prostředí, sociální sítě a servery pro sdílení videí či fotografií poskytují neutuchající možnosti oslovování publika a šíření autorských děl. Propagace autorských děl díky internetu nikdy nebyla jednodušší. Nic ale není zadarmo. Mnoho Čechů nemá v otázkách pirátství, legality stahování a sdílení audio-vizuálního obsahu na internetu jasno. Nemusí se však už topit v moři nejasných informací ohledně autorských práv. Filmově-diskuzní platforma KINOLAB připravila filmový festival s podtitulem How technology made us share. Hrané i dokumentární filmy, diskuze s odborníky a doprovodný program festivalu, který proběhne 2. a 3. listopadu v Centru současného umění DOX jako součást výstavy Data Maze, se zaměřuje nejen na legalitu, autorské právo a pirátství, ale i dopady, které na náš život mají sociální sítě a technologie umožňující sdílení obsahu. Skrze ojedinělé filmové snímky a diskuze s odborníky festival přiblíží nejčastější způsoby sdílení autorských děl v online prostředí, jako streamování, odkazovaní nebo stahování skrze praktické příklady. Představí uživatelům internetu podmínky, za kterých lze užít autorských děl bez souhlasu autora či jak mohou uživatelé dohledat dílo, u kterého autor svolil s daným užitím díla a přiblíží široké veřejnosti dnes tak diskutovanou problematiku.

PROGRAM KINOLAB FILM FESTIVALU:

Pátek 2. 11. 2018
18:00 Zahájení 1st KFF 2018
18:10 Přednáška - Úvod do Creative Commons
18:30 Projekce I. - Everything is a Remix - The trouble with intellectual property
19:15 Projekce II. - Nothing to hide
21:15 Projekce III. - Naprostí cizinci
22:45 Konec pátečního programu

Sobota 3. 11. 2018
10:00 Projekce IV. - Pásmo krátkých filmů: Fairy tales, Loathing, NATURE all rights reserved, Red Naomi, Transparent City, (Self)exhibitions
11:30 Projekce V. - Free lunch society
14:00 Projekce VI. - TPB AFK: The pirate bay away from keyboard
15:45 Panelová diskuze 1 - Pirátem bez vlastní viny
17:00 Projekce VII. - Perverzní průvodce ideologií
19:30 Panelová diskuze 2 - Lidové umění kyberprostoru
21:30 Projekce VIII. - Čtverec
00:00 Konec sobotního programu

Festival vzniká ve spolupráci s Barcelona Creative Commons Film Festival a umělecko-právní platformou FairArt. Filmy dodává Jihlava International Documentary Film Festival, distribuční společnost Film Europe a Barcelona Creative Commons Film Festival. Festival je součástí mazinárodní sítě CC WORLD. Mediálním partnerem festivalu je Radio Wave.

Datum konání:

03.11. v 10:00