Creative Commons Film Festival_DAY 1

Pirátství a legální možnosti sdílení audio-vizuálních děl na internetu

První ročník filmového festivalu zabývající se pirátstvím a legálními možnostmi sdílení audio-vizuálních děl na internetu se uskuteční 2. - 3. Listopadu 2018 v Centru současného umění DOX.

Digitální prostředí, sociální sítě a servery pro sdílení videí či fotografií poskytují neutuchající možnosti oslovování publika a šíření autorských děl. Propagace autorských děl díky internetu nikdy nebyla jednoduší. Nic ale není zadarmo. Creative Commons Film Festival skrze ojedinělé filmové snímky a diskuze s odborníky přiblíží nejčastější způsoby sdílení autorských děl v online prostředí, jako streamování, odkazovaní nebo stahování skrze praktické příklady. Představí uživatelům internetu podmínky, za kterých lze užít autorských děl bez souhlasu autora či jak mohou uživatelé dohledat dílo, u kterého autor svolil s daným užitím díla a přiblíží široké veřejnosti dnes tak diskutovanou problematiku.

Festival vzniká ve spolupráci s Barcelona Creative Commons Film Festival a umělecko-právní platformou FairArt a stane se součástí celosvětové sítě CC WORLD. Mediálním partnerem je Radio Wave.

Datum konání:

02.11. v 12:00